SMT Academy
menu

Trenérský leadership 3. díl – Vědomý trenér

E-book
Cena: 149 Kč

Vědomý trenér obnažuje omezenost tradičního přístupu “cukru a biče“ a na konkrétních případech také vysvětluje jeho dopady na život sportovců. Obětí systému, kde vítězí jen tlak na výsledek a ignorují se “lidé“, kteří ho mají dosahovat, jsou u nás tisíce. Jsou to opakovaní klienti psychologů, terapeutů a koučů nebo jen “obyčejní“ jedinci zabalení do vracejícího se trápení. Nikdy o nich neuslyšíte a mohou mezi nimi být i vaše děti…

Získat materiály
Trenérský leadership 3. díl – Vědomý trenér

Zaměření

Sportovci často zůstávají za očekáváním. Za svými “možnostmi“. Je zajímavé, že jedním ze zásadních činitelů, ovlivňujících jejich výkonnost, je také trenér a jeho vliv a působení na hráče. Prostě jejich vzájemný VZTAH a KOMUNIKACE.

Možná (přál bych si to) si čím dál více trenérů uvědomuje, že nese díl aktivní zodpovědnosti za kariéru sportovce. Za to, co ho naučí. Ale pozor: také za to, co ho nenaučí! Tato skrytá kapitolka totiž zůstává ráda přehlížena. Přesah, jenž má trenér do života a vývoje sportovce, je mnohem větší a hlubší, než bychom byli ochotní připustit

Více než 120 stran aktivně popisuje, k čemu vede jednostranně vedený trenérský přístup plný tlaku, nepochopení a ne-respektu. Nekritizuje. Ukazuje zkušenosti profesionálního trenéra v jasném světle a doprovází je odkazem na nové možnosti, které nabízí sociálně zralé jednání: emoční vedení.

E-book je koncipovaný jako sebe koučovací sešit. Každá kapitola obsahuje celou sadu tematických otázek, které podpoří a prohloubí sebereflexi zvědavého trenéra.

  • Proč povyšujeme výsledek nad lidi, kteří na něm pracují?
  • Které zastaralé postoje brání v kultivaci trenérské profese?
  • Co vlastně sportovec od svého trenéra potřebuje?
  • Jak se orientovat v sociálních vazbách a využít vztahy k lepším výsledkům?
Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.