SMT Academy
menu

O SMT Academy

Představení SMT Academy

Založení SMT Academy

SMT Academy vzešla z vize dvou vášnivých sportovních profesionálů – fotbalového trenéra Davida Vavrušky a sportovního manažera Petra Vališe. Osud je spojil na koučovacím kurzu, kde nejen prohloubili své dovednosti, ale i nasáli množství informací o možných řešení mentálních problémů ve sportu. Společnou prací získali důkladný vhled do mentálního a sportovně-psychologického aspektu sportovního světa. Byli konfrontováni s výzvami, kterým dennodenně čelí sportovci a trenéři všech možných sportů. Uvědomili si nedostatek dostupných metod a řešení, které by tyto potřeby uspokojily.

martin mikyska petr sveceny smt academy sportovni psychologie
Martin Mikyska a Petr Svěcený u prvních krůčků SMT Acadedmy

Tato zkušenost Davida Vavrušky a Petra Vališe vedla k odhodlání situaci změnit. Rozhodli se, že nebudou pouze pasivními pozorovateli, ale aktivně přispějí k vytvoření řešení. Cítili, že zatímco kritizovat současný stav je snadné, skutečnou hodnotu představuje konkrétní akce. Založení SMT Academy bylo zrozeno z jejich společného odhodlání poskytnout sportovcům a trenérům kvalitní a specializovanou podporu v oblasti mentální přípravy a sportovní psychologie. Petr navíc dokázal společně s Davidem aplikovat jeho švýcarský koncept Kinesis Coaching do českého sportovního prostředí.

Tímto se SMT Academy stala základnou pro dosažení dlouhodobého posunu v mentální přípravě ve sportu. Spojení Davida Vavrušky a Petra Vališe představuje silné spojení odborných znalostí, mnohaletých zkušeností, ale především vášně pro sport. Tím umožňuje sportovcům všech úrovní dosáhnout svého nejvyššího potenciálu v mentální a výkonnostní přípravě. SMT Academy se tak stala průkopníkem v poskytování komplexního mentálního tréninku a sportovní psychologie, který reaguje na aktuální potřeby sportovního světa.

Poslání

S rychlým vývojem technologií a dosahováním fyzických limitů ve sportu se stává mentální příprava a sportovní psychologie klíčovými faktory, které rozhodují o úspěchu. V dnešní době, kdy jsou sportovní dovednosti stále blíže absolutním hranicím lidského potenciálu, se závodí nejen na fyzické úrovni, ale také v hlavách sportovců.

Petr, David, Michal a Marcel – náš tým se zvětšuje

Mentální příprava a sportovní psychologie se stávají zásadními diferenciátory mezi vítězi a poraženými. Schopnost udržet sebekontrolu v tlakových situacích, efektivně se vyrovnat s neúspěchem a pracovat s vlastními emocemi je často tím, co dělá rozdíl na výsluní pódia.

Vysoce výkonní sportovci se musí naučit zvládat stres a nejistotu, což může znamenat rozdíl mezi tím, zda se vrátí s medailí nebo s pocitem nesplněných očekávání.

Nicméně naše poslání nekončí u pouhého dosahování vítězství. Zajímá nás i celkový rozvoj sportovců jako jednotlivců. Chceme, aby sportovci nejen dosáhli svého nejvyššího potenciálu na poli výkonu, ale aby byli mentálně zdraví a silní i v osobním životě. To platí zejména pro mladé sportovce, kteří se nacházejí ve stádiu formování své identity. Naše práce se zaměřuje na vytváření zdravých vzorců myšlení a jednání, které jim budou nápomocny nejen ve sportu, ale i v životě obecně.

Setkání s legendou českého lyžování Olinou Charvátovou-Křížovou

SMT Academy věří, že mentální příprava a sportovní psychologie jsou klíčem nejen k dosažení špičkových sportovních výsledků. Věříme, že také pomůžeme k celkovému osobnostnímu růstu a blahobytu sportovců i lidí kolem nich.

Jsme zavázáni k tomu, abychom vytvořili prostředí, kde sportovci mohou rozvíjet svou mentální odolnost, sebedůvěru a schopnost vyrovnávat se s výzvami, které sport a život přinášejí.

Vize

Naše vize je zasazena do srdce každého, kdo se k nám připojí. V SMT Academy nejde jen o poskytování mentální přípravy a sportovní psychologie – jde o vytyčení nového směru v oblasti sportovního vývoje. Pomáháme nejen sportovcům, ale i celému jejich okolí. Jsme tady, abychom podpořili cestu za úspěchem a zlepšením, ale také abychom byli oporou v obtížných mentálních a psychologických situacích. Společně hledáme nejoptimálnější cestu k dosažení stanovených cílů. To vše však stavíme na pevných základech lidskosti, etiky a individuálních hodnot.

Věříme v hluboký význam toho, co děláme, a toto přesvědčení propojuje každého člena naší akademie. Pro nás není sportovec pouze nástrojem k dosažení pověsti či slávy. Vidíme sport jako půdu pro rozvoj a vzkvétání. Věříme v sílu olympijských hodnot, které harmonicky spojují tělesnou vyrovnanost s kvalitami duše. A proto vytváříme prostředí, kde se sport stává pramenem mentálního rozvoje, zdraví a celkového osobního růstu.

Naše vize přetéká ze všeho, co jsme se naučili a co nás spojilo. Jsme zde pro vás, abychom vytvořili svět, kde neexistují jen hranice a pravidla sportu, ale také hranice vašeho vlastního mentálního růstu. Náš přístup k sportu je zároveň prostředím pro posílení myšlení, zdravého životního stylu a duševní rovnováhy. Chceme oživovat olympijské ideály v každém sportovci a vytvářet novou kapitolu sportovního světa, kde cesta k úspěchu zahrnuje nejen výkony na hřišti, ale i sílu v srdci a myslí. Sportovní psychologie a mentální trénink jsou pro nás prostředkem, jak ve sportu vytvářet bezpečné prostředí s prostorem pro zdravý výkonnostní růst mladých i dospělých sportovců.

Tým

Náš tým v SMT Academy představuje elitní skupinu lektorů, kteří jsou plně specializovaní na oblast sportovní psychologie, sportovního mentálního koučinku a sportovní mentorink. Jsou to nejen ověření profesionálové, ale také zkušení odborníci, kteří disponují širokým spektrem znalostí a dovedností v práci s mentálním aspektem sportu. Naši lektoři splňují nejpřísnější kritéria pro působení v této oblasti, což zahrnuje nejen profesní kvalifikaci, ale také bohaté praktické zkušenosti.

Jsme hrdí na to, že jsme lídry v oblasti sportovní psychologie na českém trhu. Naše dlouhodobá oddanost a vášeň pro tuto oblast nám umožnily vyvinout unikátní přístup, který integruje nejnovější vědecké poznatky s praktickými mezinárodními strategiemi pro dosažení optimální mentální přípravy ve sportu. Klienti, kteří se obrátí na naše služby, mohou očekávat profesionální a individuální přístup, který je plně přizpůsoben jejich potřebám a cílům.

Naším cílem je nejen pomáhat sportovcům dosáhnout vrcholových výkonů, ale také podporovat jejich celkový osobní růst a pohodu. S využitím našich služeb se mohou sportovci naučit zvládat tlak, zlepšit koncentraci, zvýšit motivaci a dosáhnout psychologické rovnováhy v náročném světě sportu.

Pokud hledáte nejlepšího partnera pro sportovní psychologii a první akademii svého druhu na českém trhu, neváhejte se obrátit na nás. Jsme tu, abychom vám pomohli dosáhnout vašich cílů a maximalizovat váš potenciál prostřednictvím komplexního a účinného mentálního tréninku.