SMT Academy
menu

Opravdu CHCEŠ sportovče?

Michal Kosmál Michal Kosmál 13.07.2020

NOVÝ TÝDEN A JEDEME ZNOVU!!!
INSPIRACE DO MINUTY!!

Jedu z přednášky pro mladé sportovce a volám si s jedním špičkovým trenérem. Bavíme se o tom, jak dostat osobní rozvoj (koučování, mentální přípravu, konzultace) do jednoho strnulého sportovního odvětví. Řešíme věci, živě diskutujeme, a pak to přijde:

No jo, ale stejně je to pak všechno závislé na tom, jestli to ten sportovec chce!

Ano, je to závislé na tom, jestli to chceš. Ať jsi trenér nebo hráč, nemůžu ti tvůj rozvoj nařídit. Nemohu ti vnutit konzultaci s koučem, i když vím, že by prospěla či pomohla.

Známý psycholog, Jan Svoboda, říká jasně a bez zábran:

Člověk dělá opravdu jen to, co chce.

Nesouhlasíš? Jen si vzpomeň, kdy naposledy jsi dělal něco, do čeho se ti moc nechtělo. Jsi svobodný člověk a opravdu máš tak velkou sílu volby, že to dělat nemusíš. Ale uděláš.

Uděláš to, co chceš udělat.

Aby lidé něco “chtěli“, musíme u nich vyvolat potřebu. Někdy po dobrém: Když se ti podaří tohle, získáš na oplátku támhle to. Jindy po zlém: Když to neuděláš, stane se ti toto nebo přijdeš o tohle. Ať tak či onak, člověk je autentická bytost a rozhoduje se sama, do čeho vloží svou energii.

Otázka dne tedy zní:

Opravdu CHCEŠ nebo si jen myslíš, že chceš?

Pokud CHCEŠ, děláš. Pracuješ, makáš, konzultuješ, jedeš bomby!

Pokud myslíš, že chceš, pak myslíš, myslíš, myslíš…

Znám jednoho prima kluka, fotbalista. Dva roky zpátky mi říká: „Myslím, že bych vám mohl zavolat a domluvit se na spolupráci“. Od té doby jsme se neviděli ani neslyšeli. Pokud vím, tak jiného kouče si také nevybral. Jeho výkonnost se nijak nezměnila. On se také nezměnil.

Stále přemýšlí o tom, jestli CHCE

www.smtacademy.cz

Sdílejte článek

Facebook Twitter

Podobné články