SMT Academy
menu

Do pr…. práce

Redakce Redakce 20.04.2020

Nový týden = nová inspirace! Jdeš do toho?

Nedaří se ti? Ze zkušenosti předpokládám, že začneš více tlačit na pilu. Tak nás to přece učí systém a lidé okolo sportu. Když to nejde, musíš víc, rychleji, silněji, přidej! A soustřeď se! Ale – do prdele už – na co???

Jedno staré čínské přísloví praví: Čím více tlačíš do zdi, tím větší ti klade odpor…

Prosím, vrať se o řádek výš a přečti si to ještě jednou, lépe dvakrát…a nechej to plout v hlavě. Najdi okamžiky ve svém životě, kdy se to přesně takhle odehrávalo: tlačil si, tlačil a čím více jsi tlačil, tím méně to šlo…

Ať jde o výchovu dětí, partnerský vztah nebo sportovní výkon, tento princip funguje obecně a to zcela spolehlivě. Zvyšující se počet vyhořelých manažerů, trenérů a zástupců dalších profesí jsou toho důkazem.

Všichni tito lidé “TLAČILI DO ZDI A NEVŠIMLI SI, ŽE SE PŘÍMO ÚMĚRNĚ ZVYŠUJE JEJÍ ODPOR“

Tip SMT Academy:

Zastav se. Udělej krok stranou nebo mírně ustup. Nezvyšuj úsilí ale naopak – mírně zvolni, uber 10-20%. Srovnej nejdříve sám sebe bez ohledu na to, v jaké se ocitáš situaci. Všimni si něčeho, na co máš přímý vliv a opři se o to. Pusť věci, které jsou mimo tvou kontrolu, odlož je. Věnuj svou pozornost tomu, co máš pod kontrolou a dělej více toho, co funguje spolehlivě…

Proč ti to možná nebude fungovat? Protože tvůj pohled na situaci (a pokud už jsi ve velkém stresu tak tím více) je jisto jistě dost “zkreslený“. Právě možnost vyjádřit se s důvěrou při konzultaci s koučem ti otevírá nový pohled a nabízí nová řešení, jak se situací naložit. Říká se tomu “proaktivní přístup“. Volba je vždy na tobě, jen to neodkládej moc dlouho. Zničené zdraví, vztahy v kabině nebo v osobním životě jsou příliš velkou daní za urputnou hrdost (nebo strach??), která ti brání svěřit se do péče kouče či psychologa.

https://www.smtacademy.cz/

Sdílejte článek

Facebook Twitter

Podobné články