SMT Academy
menu

Spolupráce s Českou olympijskou nadací

Petr Vališ Petr Vališ 27.04.2021

Když vznikala SMT Academy a měli jsme na stole plno úkolů, co všechno chceme udělat, společný jmenovatel byl od začátku jasný – chceme pomáhat českému sportu. Trvalo to pár let a naše akademie se rozrostla jak do výšky, tak do šířky. Spolupráce s klienty mají dlouhodobý charakter, spektrum našich činností se rozšiřuje, a pomáháme v násobně více sportech, než na začátku. Nejde tu ale o nás. To, co nám přináší největší radost, jste vy. Jsou to vaše zpětné vazby, vaše reference, vaše schopnost dosahovat úspěchů v mistrovských i olympijských soutěžích. To všechno nás žene kupředu a potvrzuje nám to správnou cestu pro český sport. A start nové spolupráce s Českou olympijskou nadací je další krok na naší cestě pomoci českému sportu.

Chci, ale nemohu

V rámci iniciativy, kterou jsme zahájili v roce 2021, jsme se rozhodli dávat sportu zpět to, co dal on nám. Naši pomoc tak rozšiřujeme nejen těm, kdo si to mohou dovolit, ale i těm, kdo by chtěli, ale nemohou. Sport hraje obrovskou roli v období vývoje a dospívání dětí. Dává nám řád, dává nám možnost dosahovat našich snů, učí nás vyhrávat, ale i prohrávat. Sport nás vychovává, učí nás respektu a úctě, dává nám možnost experimentovat a zkoušet, dává nám schopnost poznat a ovládat sám sebe. A kdo ze sebe dokáže dostat to nejlepší, jednou se může dostat i na Olympijské hry a stanout na stupních nejvyšších.

Cesta k olympijským úspěchům

A právě to nás svedlo na stejnou cestu s Českou olympijskou nadací, působící v rámci aktivit Českého olympijského výboru. Tato nadace podporuje právě ty, kdo mají touhu, vůli a odhodlání ve sportu něco dokázat, ale z různých důvodů jim životní okolnosti nedovolují své sny naplňovat.

Česká olympijská nadace proto díky svým partnerům a podporovatelům dává šanci mladistvým sportovcům přiblížit se, a především i naplňovat své sportovní cíle. Je to nedoceněná činnost, která nemůže zůstat bez našeho povšimnutí. Víme, co všechno je třeba pro dosažení těch největších úspěchů, byli jsme tam. Víme, kolik financí a času taková cesta vyžaduje. Ale také víme, že sebevětší finance nebo čas strávený na tréninku není to, co vám zajistí olympijské medaile. V cestě vám budou stát mnohem zákeřnější překážky, jako ztráta motivace, strach, bolest nebo jen zklamání z nedosažených cílů. Situace okolo koronaviru vám sílu také příliš nedodá. Spolupráce s Českou olympijskou nadací nabízí nové rozhledy a konkrétní řešení těchno problematických situací.

Sportovní psychologie a mentální příprava

Většina sportovců bohužel ani neví, že není třeba házet flintu do žita. Naše hlava má nekonečný potenciál a práce s ní nás dokáže udržet v tempu. Psychologie a mentální příprava sportovců je jeden z nejvýznamnějších sportovních pojmů začátku 21. století.

Sportovci, kteří se dokáží mentálně připravit a mají psychicky navrch, dokážou i zdánlivě prohrané situace otočit ve svůj prospěch. Existuje mnoho olympijských vítězů, kteří by vám o tom mohli vyprávět. V těch rozhodujících situacích už toho moc nenatrénujete, přípravu nevrátíte, a soupeře neoslabíte. Musíte pracovat s tím, co máte. A to vše pod taktovkou vaší hlavy.

Kdo jiný by o tom mohl lépe vyprávět, než ten, kdo pracně shání finance na sportovní vybavení, hledá na internátu čas, kdy může na trénink, nebo už mu nezbylo nic jiného, než ten sport. Kdo jiný v sobě najde sílu a odhodlání, než ten, kdo ví, že tohle je přesně to, co dokáže moji životní situaci změnit.

Společné cíle s olympijskou nadací

Neexistuje nic víc, jak můžeme českému sportu pomoci, než plnit sny těch, pro které je sport všechno. SMT Academy je ctí, že dostala možnost pomáhat tam, kde je to opravdu potřeba. Díky spolupráci s Českou olympijskou nadací jsme se opět posunuli ke splnění toho našeho snu, a to pomáhat českým sportovcům a sportovnímu prostření ve schopnostech posílit a využívat mentální sílu a psychickou odolnost.

Sdílejte článek

Facebook Twitter

Podobné články