SMT Academy
menu

Mentální připravenost sportovce

Michal Kosmál Michal Kosmál 12.09.2020

VÍTE, ŽE…

Víte, že ti sportovci, kteří si pravidelně přehrávají v hlavě svůj výkon – minulý, současný a budoucí – hlásí “SILNĚJŠÍ SUBJEKTIVNÍ POCIT PŘIPRAVENOSTI“ na svůj výkon?

Opakovaně potvrzují, že se při výkonu doslova “setkají“ s myšlenkou, pocitem a stavem, který si vizualizovali doma v pohodlí svého křesla.

Ve hře se pak cítí uvolněněji a mají pocit jasnosti, klidu. Díky tomu se lépe orientují v daném okamžiku.

Mozek sportovce absorbuje při hře nekonečně mnoho podnětů. Většinu z nich však zná, protože dělá sport už léta. Zamyšlení nad výkonem, zpětné i budoucí přehrávání herních situací, to vše pomáhá “STRUKTUROVAT VNITŘNÍ MAPU VÝKONU“. Kdo se ve své mapě dobře vyzná, dokáže rychle a pohotově nacházet řešení, která pro hru potřebuje.

Výkon je pak uvolněnější, reakce rychlejší a to vše dovoluje jet na vyšší obrátky. Vedlejším produktem je zvýšený pocit radosti ze hry.

Nevěříš? Hm, kdo nevěří, ať tam běží. Nejedná se o žádnou magii, ale schopnost, kterou máme všichni. Jako dítě si trávil velkou část času právě ve svých představách. Mentální trénink pak je o vědomém cvičení této schopnosti a využívání benefitů, které přináší.

Ale to už je na každém, jak si to zařídí. Stav psychiky a schopnost usměrnění psychických stavů má na výkon velký vliv a je celkem jedno jestli je to 40, 60 nebo 90%. To číslo je tak ohromné, že stojí za to se tím zabývat…

Pokud se chceš v této oblasti posunout, kontaktuj některého z lektorů SMT Academy a domluv si s ním nezávaznou konzultaci. Možná se vydáš na cestu, kterou si dosud neobjevil…

https://www.smtacademy.cz/nasi-lektori/

Sdílejte článek

Facebook Twitter

Podobné články