SMT Academy
menu

Návrat ke sportu po lockdownu

Petr Vališ Petr Vališ 08.04.2021

Mnoho dětí i profesionálních sportovců se přestalo sportu věnovat kvůli Covid opatřením a uzavřením sportovišť . Od podzimu 2020 nebyla možnost sportovat ani trénovat. Mnoho dětských sportovců tráví většinu času doma. V důsledku ztrácí kondici, pohyblivost, ubývá jim výkon, elán a také psychická motivace se k profesionálnímu sportu vrátit. Aktivní děti a teenageři, kteří sport milují a nemohou bez něj být, se snaží udržet v pohybu a využívají možnosti posilování a cvičení doma.

Jak se sportovci psychicky mohou vypořádat se situací?

Přestože situace a omezení trvají již od podzimu 2020, neklesejte na mysli. Dobrá psychika a optimismus je půl zdraví. Berte situaci jaká je a využívejte zatím možnosti, které ke sportu nabízí Vaše nejbližší okolí – les, park, louka, nebo zahrada. Můžete trénovat nebo běhat na místech, kde je menší riziko někoho potkat.Pokud žádnou z těchto možností k pohybu nemáte, udržujte sportovní kondici alespoň doma. Můžete si pořídit rotoped, pravidelně dělat protahovací cviky, posilovat nebo si třeba zacvičit společně jako rodina. I bez posilovny zvládnete alespoň improvizovaný trénink doma.
Dětem můžete pořídit na zahradu trampolínu, přimontovat nad dveře hrazdu na přitahování, nebo žebřiny. Na internetu najdete různá výuková videa a inspiraci ke cvičení v domácích podmínkách. Případně můžete protáhnout tělo jógou a zrelaxovat mysl.

Pro uklidnění od stresu pomohou různá dechová cvičení a meditace. Pokud máte vlastní dům se zahradou, máte vyhráno. Nabízí různé možnosti, jak udržet sebe i děti v pohybu a kondici. Venku mohou cvičit, protahovat se, běhat, skákat na trampolíně. Můžete jim pořídit domácí lezeckou stěnu, bradla, nebo venkovní žebřiny.

Příroda, parky, lesy, louky i zahrada nabízí spoustu možností k přirozenému tréninku a posilování. Kdo sport miluje srdcem, najde si různé cesty, jak si zacvičit a žádná vládní opatření ho nezastaví. Pokud ve Vás žije radost z pohybu, využijte cokoli, co máte po ruce. Nenechte si svou radost z pohybu vzít.

Mentoři a koučové jsou tu pro Vás

Patříte mezi profesionální sportovce, kteří lyžovali, hráli fotbal, tenis, nebo jste se věnovali jinému sportu? Ztrácíte v současné době motivaci ke sportování a trénování? Rádi pomůžeme vám nebo vašim dětem znovu se psychicky připravit na období, až se sportoviště otevřou a bude možné se sportu znovu aktivně naplno věnovat.
Naši zkušení trenéři a koučové jsou tu pro Vás. Můžete se poradit s kýmkoliv z našich mentorů – Petrem Vališem, který má bohaté zkušenosti v oblasti lyžování a zimních sportů, Michalem Kosmálem, který je profesionálem v odvětví fotbalu nebo Davidem Vavruškou, známým bývalým fotbalovým trenérem.

Každý se v životě někdy ocitne v situaci, kdy potřebuje poradit. Současná doba je náročná a neobvyklá. Proto nabízíme jak soukromé lekce, tak ale i koučování celých sportovních týmů či trenérů.  V rámci Mezinárodního týdne koučování, který proběhne od 17. do 21. května, plánujeme mmj. webináře na zajímavá témata ze sportovně-mentorského odvětví. Máme bohaté zkušenosti s koučováním vrcholových sportovců, trenérů ale i rodičů mladých sportovců. Dokážeme pochopit, čím si procházíte a jsme tu pro Vás, sportovní nadšence.

Mentální trénink pro teenagery i dospělé

SMT Academy - rodice a deti

Máte doma sportujícího teenagera a řešíte jeho motivaci ke sportu?  Můžete využít naší profesionální podpory v rámci mentální přípravy, sportovní psychologie, mentoringu či online koučování. Poskytujeme také individuální konzultace se sportovním koučem,nebo naše online webináře o mentální přípravě, které budou brzy k dispozici na našem webu.

Návrat ke sportu po lockdownu s sebou nese i výzvu, jak tělo bezpečně připravit z nehybnosti do výkonnosti organismu efektivně a s ohledem na aktuální fyzický a zdravotní stav konkrétního jedince. A to proto, aby nedocházelo při opětovném zapojení do vrcholového sportu ke zlomeninám, pohmožděninám, nataženým vazům nebo svalům nebo výronům. Po dlouhé době omezení nebo výpadku fyzické aktivity jsou taková zranění velmi častá.

Budeme všichni doufat, že se sportoviště zase otevřou, a přejeme Vám, abyste situaci zvládali co nejlépe, s optimismem a dobrou náladou. Zatím si zpříjemňujte čas alespoň tréninkem doma nebo v blízkém okolí, případně zdokonalováním techniky, kondice a
psychiky podle sportovních webinářů. Na našem webu se brzy dozvíte více podrobností o připravovaných novinkách.

Váš tým koučů a mentorů SMT Academy.

Sdílejte článek

Facebook Twitter

Podobné články