SMT Academy
menu

Poctivá odpověď sportovního profesionála

Michal Kosmál Michal Kosmál 01.01.2021

POCTIVÁ ODPOVĚĎ!

Vstupuješ do Nového roku a tak – vše nejlepší a mnoho zdaru. Čas běží, svátky jsou minulostí. Sport se neptá a ani nepočká. Je mu jedno, jestli si se nacpával nebo na sobě pracoval. Signály se objeví brzy…

Často si jako sportovec něco “nárokuješ“. Chceš pozornost a zájem trenérů, obdiv diváků, finanční ohodnocení šéfů, podporu spoluhráčů, toleranci vlastních nedostatků a mnoho dalších “EGO-lichotítek“.

Jenže vše je úplně jinak. Jdu na to příliš ostře hned z počátku roku? Promiň, sport se neptá!

Možná si děláš nároky, ale opakuji: vše je úplně jinak. To sport je ten, kdo si nárokuje a otevírá u tebe nekonečný účet. A na tobě je, jestli mu dáš POCTIVOU ODPOVĚĎ…

Vrcholový sport je nekompromisně nárokové prostředí, kde ty máš nárok jen na jedinou věc: přijmout nebo odmítnout jeho výzvu. Líbí se mi reklama Jardy Jágra na ty mobilní hračky, kde říká:

„Připrav se na kritiku, odsouzení, předsudky…“

Vítej mezi nejlepšími!

Přijmeš výzvu?

To sport si dělá nároky a ty přetoč kormidlo. Zapomeň na to, že snad máš nárok dostat něco zpět. To je ve hvězdách. Někdy i sebevětší úsilí nestačí. Soupeř je lepší nebo tvé tělo nevydrží velký nápor a psychika všudypřítomný tlak. Ano, tak kruté to může být.

A přesto…všichni, kteří sport dělali a dělají na nejvyšší úrovni, milují ten pocit výzvy – sáhnout si na samou hranici sebe sama.

Rozhodnout se a vytrvat, to je klíč.

Poctivě si odpověz: Bereš tu výzvu? Přijímáš hozenou rukavici? Jdeš s námi? Jedeš bomby?

Ano, je to rozhodnutí a poctivá odpověď!

Záleží na tom, jestli to opravdu chceš…

www.smtacademy.cz

Sdílejte článek

Facebook Twitter

Podobné články