SMT Academy
menu

Vnitřní řeč

Redakce Redakce 26.02.2020

Sviňa jedna! Potvora! Mrcha! Co si to dovoluje? Co furt má? Kde na to chodí? A proč mi nedá pokoj?

Ne, neděs se, není řeč o tvojí holce!

To se jen tvoje VNITŘNÍ ŘEČ někdy rozjede naplno a pak vyvádí! Nedá pokoj tak dlouho, dokud tě pořádně nerozhodí. Zničí tak celý tvůj výkon, nasměruje tvé chování mimo kontrolu a způsobí škody, kterých později sice lituješ, ale už s nimi nic nenaděláš.

Jak říkám: mrška je to!

Příklad:

  • Všichni vidí: Netrefil jsem branku o 20 centimetrů.
  • Ona říká: Debile, co děláš? Kam to kopeš? Co ti asi ostatní řeknou, žes to minul? Dovedeš si představit trenéra, jak bude v pondělí křepčit? Seš normální trouba? Že se na to raději nevys…
  • Fakta: Netrefil jsem branku o 20 centimetrů.

Jeden proud říká, že tato tendence (k pocitu viny, negaci sebe sama, atd.) je vrozená. Druhý proud říká, že je získaná – tedy naučená. Nevím, kdo z vás to ví a co je správně. Já to nevím.

Vím ale, že i když je VNITŘNÍ ŘEČ někdy ostrá jako dobře nabroušená čepel, dají se s ní naučit pěkné kousky. Virtuos, artista, umělec, mistr – ti všichni svému oboru rozumí. Stejně tak mentálně zdatný sportovec chápe, jak se chová jeho psychika ve vypjatých situacích. Je to jedno z častých témat a lze s ním úspěšně pracovat (nikoli bojovat, jak má většina sportovců ve zvyku).

Závěr:

Ať si ONA říká co chce, je mojí součástí a potřebuji se naučit vycházet s ní po dobrém. Spolupráce s koučem nebo sportovním psychologem je první krok k usmíření………

https://www.smtacademy.cz/

Sdílejte článek

Facebook Twitter

Podobné články