SMT Academy
menu

Individuální sezení s mentálním koučem

PROČ si vybrat právě Individuální spolupráci?

Známe to. Leží vám na srdci problém, nevyřešená otázka nebo vás čeká něco velkého. Víte, že existují sportovní psychologové, ale nemáte pocit, že byste měli psychický problém. Pár lidí okolo vás se už o práci s hlavou zmínilo, ale nechcete s nimi o takto citlivých tématech mluvit. Na internetu nebo v médiích jste našli několik koučů a psychologů, kteří se umí zviditelnit, ale nevíte, co s vámi vlastně budou dělat, kolik to bude stát, a jestli jim můžete věřit.

Jako SPORTOVEC si řeknete, že než ztrácet čas zkoušením, raději zaberete, na problémy nebudete myslet a ono to nějak dopadne.

Jako RODIČ několik koučů kontaktujete, a z té půlky, co se vám ozve, nemáte zrovna pocit, že by o sportu něco věděli, natož pak jak vašemu problému pomoci.

Jako TRENÉR balancujete mezi svěřenci, rodiči a vedením oddílu, a těžko se vám daří prosadit mentální přípravu do tréninku sportovců, i když byste o dobrém kouči věděli.

„Potřebujete radu? Nebojte se nás zeptat!“

JAK tedy postupovat se zahájením spolupráce?

  1. Pokud jste odhodláni začít s mentální přípravou, zkuste si nejdříve promyslet, co vlastně potřebujete. Hledáte radu? Pomoc? Podporu? Řešení? Vaše cíle a očekávání přímo předurčují úspěšnost spolupráce.
  2. Vyhledejte ve svém okolí osoby nebo instituce, které by vám se zahájením mentální přípravy mohli pomoci nebo poradit. Mohou to být vaši známí, trenéři, sportovci nebo přímo organizace jako SMT Academy specializující se na tuto problematiku.
  3. Vyberte si vhodného kouče. Není to lehké i z toho důvodu, že tato problematika ani terminologie není upravena zákonem, každý tedy své metody i tituly může používat, jak chce. Doporučujeme dát na instinkt, doporučení více lidí z vašeho okolí, prokázané zkušenosti koučů z oblasti sportu a kvalitní absolvované vzdělání v této oblasti jako garanci určitého standardu.
  4. S každým koučem si domluvíte podmínky spolupráce, takzvaný kontrakt. Je důležité, aby zahrnoval etické zásady v koučování, obchodní podmínky i další formální náležitosti spolupráce. SMT Academy má tyto dokumenty připraveny dle mezinárodních standardů pro koučování.
  5. Hned během první hodiny mentální přípravy byste měli vědět, jak a kam se spolupráce ubírá. Pokud máte pocit, že spolupráce neodpovídá nastaveným pravidlům z kontraktu, nebo nesměřuje k vámi nastaveným cílům, doporučujeme tuto skutečnost ihned komunikovat s koučem. SMT Academy má pro tyto případy variantu SWAP, kdy můžete po dohodě pokračovat ve spolupráci s jiným koučem.
  6. Je důležité, abyste se během spolupráce s koučem cítili bezpečně a kouči důvěřovali i během dalších sezení. Celá spolupráce by měla směřovat k naplnění vašich cílů a řešit tak vámi určená témata. Zvláště pak u mediálně známých osobností doporučujeme hlídat si své soukromí, tedy kde o vás kouč mluví, píše, nebo co se děje s informacemi z vašich sezení. SMT Academy si pro tyto účely nastavilo přísný Etický kodex, který rozšiřuje již tak velmi striktní mezinárodní pravidla.

CO vám nabízí SMT ACADEMY?


SMT ACADEMY vám v oblasti mentální přípravy nabízí hned několik možností spolupráce. Jednou z nich je INDIVIDUÁLNÍ SEZENÍ s koučem, případně individuální spolupráce s týmem lidí. Konkrétní METODY spolupráce se stanovují kontraktem mezi LEKTOREM a klientem. Všechny naše služby najdete na našich internetových stránkách SMT ACADEMY nebo u nabídky našich LEKTORŮ. Pokud byste měli jakékoli otázky, neváhejte nás kontaktovat.

Kontaktujte SMT Academydi