SMT Academy
menu

Pro Trenéry

Petr Svěcený v rozhovoru se zakladateli SMT Academy o využití mentální přípravy pro trenéry

Odkaz na celý rozhovor

Mentální příprava trenérů: Jak pomáhá sportovcům zvítězit?

Mentální příprava pro trenéry je nová disciplína, která učí trenéry rozvíjet nejen fyzickou, technickou a taktickou složku tréninku, ale i tu mentální. Je to právě trenér, kdo má za úkol najít cestu, jakou dokáže sportovec / tým dosáhnout maximálního výkonu. Moderní trenér je leader, který musí umět sportovce vést na jeho cestě k úspěchu. Trenér a sportovec se v tomto vztahu protínají v mnoha situacích a úkolech, kdy musí umět táhnout za jeden provaz. Mentální trénink a rozvoj trenéra pomůže najít optimální nastavení tohoto vztahu a naučí vás metody práce s hlavou sportovce.

Proč je mentální příprava nedílnou součástí práce trenérů?

Ptáte se, proč byste se měli jako trenéři zabývat mentální přípravou? Vaše role je podobná rolím učitelů ve škole nebo rodičů, kteří mají zásadní vliv na svoje svěřence, zejména na děti a dospívající mládež. Sportovci s vámi kolikrát tráví více času než s jinými lidmi. Důvěřují vám a často se vám svěřují. Jste pro ně důležitou autoritou, která je inspiruje a posouvá vpřed. Možná si to všichni neuvědomují, ale role trenéra je nesmírně významná.

Jak poznáte, jestli potřebujete mentální přípravu od SMT Academy?

Jako trenér nesete zodpovědnost nejen za sportovní výkon svých svěřenců, ale také za jejich osobní rozvoj. A to je na jednoho člověka obrovský tlak. Pokud chcete odemknout skrytý potenciál svých svěřenců, nesmíte opomenout mentální přípravu. Jak ale poznáte, že je čas začít a ozvat se nám?

1. Nedaří se vám komunikovat se sportovci a cítíte, že ztrácíte autoritu.

Mentální příprava je tím správným nástrojem, abyste porozuměli potřebám sportovců, zlepšili komunikaci a vyřešili konflikty. Naučíme vás vést konstruktivní diskuze, naslouchat a hledat společná řešení. Komunikace se stane vaším mocným nástrojem, který posílí vztahy a zlepší výkon týmu.

2. Trápí vás, že hráči zaujímají negativní postoj a slovně útočí.

Pomůžeme vám odhalit příčiny negativních postojů a slovních útoků. Osvojíte si techniky, jak se s nimi vypořádat. Naučíte se vytvářet prostředí, které přispěje k dobré náladě a efektivnější spolupráci.

3. Vaši svěřenci mají výkonnostní výkyvy, které si neumíte vysvětlit.

Pomůžeme vám porozumět příčinám výkonnostních propadů a odhalíme mentální bloky a překážky. Naučíme vás používat metody, kterými posílíte sebedůvěru, koncentraci a mentální odolnost týmu. Díky tomu začnou sportovci dosahovat stabilního výkonu.

4. Vaši svěřenci ztrácejí motivaci a nevyužívají svůj potenciál na maximum.

Získáte nové znalosti a poznáte techniky, které vám pomohou nastartovat odhodlání sportovců zvítězit. Naučíme vás motivovat sportovce, stanovovat reálné cílea hledat cesty k jejich dosažení.

5. Dochází k rozporům mezi vámi, rodiči a vedením klubu.

Naučíme vás účinně komunikovat s ostatními, řešit konflikty a nacházet kompromisy. Získáte schopnost budovat pevné vztahy a podporovat svůj tým.

6. Potýkáte se s organizačními problémy v tréninkových dnech.

Naučíme vás spravovat rozpočet, hledat možnosti financování a shánět sponzory. Zlepšíte svoje organizační schopnosti a plánování času.

7. Práce trenéra vám sice přináší radost, ale již vás nenaplňuje.

Otevřeme vám dveře k novým možnostem. Osvojíte si nové metody a techniky, které vás při práci se sportovci budou bavit. Prozkoumáme spolu problematiku psychologie sportu, motivaci a vedení týmu.

8. Chcete se neustále zdokonalovat a dosáhnout vyšší úrovně.

Dáme vám klíč k prohloubení znalostí a porozumění sportovní psychologie. Na vzdělávacích kurzech a seminářích vás naučíme, jak dostat ze sportovců maximální výkon.

9. Vidíte, že ostatní trenéři procházejí mentální přípravou a cítíte se pozadu.

Pomůžeme vám získat konkurenční výhodu, dosáhnout lepších výsledků s týmem a vybudovat silného týmového ducha.

10. S rostoucím výkonem sportovců se na vás zvyšují nároky.

Mentální příprava vám poodhalí oblasti, ve kterých se můžete zlepšit a posunout na další úroveň. Naučíte se techniky pro posílení sebedůvěry, udržení koncentrace a zvládání tlaku.

11. Přemýšlíte o svojí další kariéře a hledáte nové výzvy.

Ukážeme vám, jak prozkoumat hranice svého potenciálu a odhalit nové kariérní možnosti.

Teorie už jste slyšeli hodně a význam hlavy ve sportu si uvědomujete, ale jak to tedy použít v praxi? Nechcete slyšet, co děláte špatně, ale jak to tedy dělat dobře. Předsudků o mentální přípravě je hodně, ale my v SMT Academy jsme byli také trenéři. Víme, že role trenéra není vůbec jednoduchá. Pomáháme a vzděláváme tak, jak bychom to jako trenéři potřebovali slyšet i my.

Poznáváte se v tom? Potřebujete se zbavit podobných problémů a všech negativních myšlenek? Kontaktujte náš profesionální tým ze SMT ACADEMY a posuňte se na další úroveň. Jsme specialisté na mentální přípravu trenérů, sportovců, sportujících dětí a jejich rodičů. Zúčastněte se našich kurzů nebo si s námi domluvte osobní schůzku. Udělejte první krok k profesnímu růstu a svěřte se do rukou našich mentálních koučů.

Co mám jako trenér udělat, když chci začít s mentální přípravou?

Máte ambice stát se špičkovým trenérem, který ovládá mentální trénink? Než dosáhnete svého cíle, je nezbytné absolvovat školení, semináře a kurzy zaměřené na mentální trénink. Rozšíříte si znalosti v oblasti mentální přípravy, posílíte svoji profesionální stránku a naučíte se techniky a strategie, které vám pomohou využít nově nabité informace k úspěchu vašich svěřenců.

Na vaší cestě vás budou provázet lektoři a odborníci ze SMT ACADEMY, kteří vás seznámí s problematikou mentální přípravy. Díky tomu se stanete sebevědomým a psychicky odolným trenérem, který využije mentální přípravu k dosažení skvělých výkonů svých svěřenců. Kontaktujte nás a začněte novou etapu svého profesního života.

Kontaktujte SMT Academy

Proč v mentální přípravě spolupracovat s SMT Academy?

Pokud chcete investovat energii a čas do mentální přípravy, využijte individuální mentorství od profesionálů ze SMT ACADEMY, kteří vědí, jak důležitá je motivace ve sportu a osobní přístup.

1. V našem týmu máme pouze odborníky, kteří mají bohaté zkušenosti s vrcholovým sportem. Nabídnou vám odborný pohled na věc a pomohou vám dosáhnout cílů.

2. Individuálně spolupracujeme s trenéry, kteří se chtějí posunout na další úroveň a zdokonalit se v oblasti mentální přípravy.

3. Konzultace a tréninkové programy plně přizpůsobíme vašim konkrétním potřebám a cílům. Pomůžeme vám rozšířit znalosti a dovednosti v oblasti mentálního tréninku a naučíme vás pracovat s vašimi svěřenci.

4. Společně sestavíme plán, podle kterého povedete sportovce k hlavnímu cíli: dosáhnout vynikajících sportovních výsledků.

5. Pomůžeme vám zvyknout si na nové prostředí, získat trenérskou autoritu a překonat vlastní hranice.

Nechte se vést našimi zkušenými sportovními mentory a objevte v sobě potenciál, který dosud neznáte, a který se stane základem pro sportovní úspěch vašich svěřenců, a tím i pro váš úspěch.

Co vám nabízí SMT Academy?

 • Kurzy, semináře a webináře
 • Individuální mentorství od profesionálů
 • Odborný dohled při dosahování cílů
 • Přístup k osvědčením technikám a metodám mentálního tréninku
 • Rozšířit znalosti a dovednosti
 • Překonat vlastní hranice ve vedení a výkonu týmu
 • Získat konkurenční výhody
 • Posunout se v kariéře trenéra
 • Vybudovat zdravou sebedůvěru
 • Zvládnout stres a tlak okolí
 • Umět se vyrovnat s neúspěchy
 • Vytvořit zdravé sportovní prostředí pro vaše svěřence

Vzdělávání SMT Academy

 Sportovní mentoři z SMT Academy

Přemýšlíte o svém sportovním růstu? Nezapomínejte na to, že důležitá je jak sportovní psychologie, tak mentální trénink. Naše SMT ACADEMY vám nabízí jedinečnou možnost spolupráce s renomovanými mentory, kteří mají praktické zkušenosti. Pomohou vám rozvinout váš potenciál a naučí vás, jak vést na profesionální úrovni jednotlivce nebo celé týmy. Získejte přístup k osvědčeným technikám, moderním strategiím a nejnovějším poznatkům. Dokážeme pružně reagovat na vaše specifické potřeby a cíle. Nevzdávejte se svých ambicí. Neváhejte nás kontaktovat a nechte se vést našimi mentálními kouči. Společně objevíme cestu k osobnímu a profesnímu růstu!