SMT Academy
menu

Pro Sportovce

Petr Svěcený v rozhovoru se zakladateli o významu mentální přípravy pro sportovce

Odkaz na celý rozhovor

Vítězství začíná v hlavě: Proč je pro sportovce klíčová mentální příprava?

Mentální příprava pro sportovce je nedílnou součástí moderního pojetí sportovního tréninku. I sportovec je jen člověk, a tento fakt je čím dál častěji chápán v kontextu vlivu psychiky na sportovní kariéru a výkonnost jedince. Vysoká technologická úroveň a nové požadavky na sportovce v ostatních složkách tréninku vytváří na sportovce-člověka velmi silný tlak. Ten se projevuje jak stresem, depresemi, ztrátami pocitu radosti nebo vyhořením, ale i možnými zdravotními nebo psychickými problémy. Jen koncepční práce s hlavou zajistí, abyste nejen zvládli tyto požadavky moderního sportu, ale i si zachovali svou osobnost a životní radost.

Proč je mentální příprava nedílnou součástí sportovního tréninku?

Jste sportovec, který se nebojí výzev a chce dosáhnout maximálních výkonů? Připravte se na životní zvrat s SMT ACADEMY. Známe tajemství, jak dosáhnout vysněných sportovních cílů: tím tajemstvím je mentální příprava. Nezáleží na tom, jestli občas sportujete s přáteli, žijete sportem nebo sníte o triumfu na Olympijských hrách. Mentální příprava vás přiblíží k cíli a motivuje překonávat svoje limity.

Někteří sportovci mohou namítat, že mentální trénink nepotřebují. Ale pravda je taková, že každý sportovec, ať už je na jakékoli úrovni, by měl věnovat pozornost jak fyzické kondici a technice sportu, tak mentální síle. Pokud skutečně toužíte po úspěchu, výsledcích a vrcholových výkonech, je mentální příprava nezbytná a nenahraditelná.

Zařaďte mentální trénink do svého života a sledujte, jak se zlepšujete. Překonejte pochybnosti, porazte strach, věřte si a překračujte vlastní hranice díky spolupráci se SMT ACADEMY.

„Asi nikdo dneska neřekne, že hlava ve sportu není důležitá. Během trenérské kariéry jsem ale zjistil, že není jednoduché najít někoho, do vám opravdu pomůže. I proto jsme založili SMT Academy. Sport jsme dělali a víme, že nejde o teoretické přednášky, ale hlavně o praktická řešení.“, říká na přednášce Mosty pro Český olympijský tým David Vavruška.

Jak poznáte, jestli potřebujete mentální přípravu od SMT Academy?

Zjistěte, jestli potřebujete posílit svoji mentální stránku se SMT ACADEMY – ať už jste sportovec amatér nebo profesionál. Projděte si následující body. Poznáváte se v tom?

1. Výkonnostně stagnuju nebo se dokonce zhoršuji.

Pomůžeme vám zjistit příčiny a překonat překážky, které vám brání v kariérním posunu.

2. Nemám dostatek motivace a ztrácím zájem o tréninky a soutěže.

Pomůžeme vám najít motivaci ve sportu, stanovit si jasné cíle a udržet si vášeň pro sport.

3. Nedokážu se zbavit rušivých myšlenek a strachu.

Pomůžeme vám vyřešit myšlenkový chaos, zvládnout tlak a vyrovnat se s problémy, které se objevují během života.

4. Přestávám si rozumět s trenérem, týmem nebo lidmi ve svém okolí.

Pomůžeme vám zlepšit komunikaci s lidmi, budovat zdravé vztahy a vyrovnat se se stresujícími situacemi.

5. Na tréninku jsem lepší a výkonnější než v soutěžích a zápasech.

Pomůžeme vám využít potenciál tréninků a přenést svoje výkony do soutěžního prostředí.

6. Cítím stres a tlak a nevím, co s tím.

Představíme vám metody a strategie pro zvládnutí stresu a tlaku. Naučíme vás relaxační techniky, díky kterým se začnete soustředit na výkon a udržíte stres pod kontrolou.

7. Podceňuju se a jsem přesvědčen*a, že to nedokážu.

Pomůžeme vám rozpoznat a překonat negativní myšlenky, které vás limitují. Povíme vám, jak posílit svoji sebedůvěru a získat sebekontrolu.

8. Jakmile se zlepším, neumím se poprat s tlakem okolí.

Pomůžeme vám najít strategii, jak zvládnout očekávání, nastolit duševní rovnováhu a přizpůsobit se novým výzvám.

9. Zažívám první neúspěchy poté, co jsem byl*a vždy úspěšný*á.

Pomůžeme vám vyrovnat se s frustrací, poučit se z chyb a získat motivaci k tomu, abyste se dostali minimálně na předešlou úroveň.

10. Dosáhl*a jsem vysněných vítězství, ale paradoxně cítím vnitřní prázdnotu.

Pomůžeme vám objevit hlubší smysl sportu, radovat se ze samotného procesu, motivovat se k výkonům a posílit psychiku.

11. Jsem nejlepší ve svojí kategorii, ale dohání mě noví a silnější soupeři.

Pomůžeme vám vybudovat si sebevědomí, soustředit se na pokrok a přestat se porovnávat s ostatními.

12. Přemýšlím o tom, co mě čeká po ukončení sportovní kariéry.

Pomůžeme vám připravit se na přechod ze sportovního života do běžného života a naplánovat si, co budete dělat po ukončení kariéry.

12. V tréninku se mi daří, ale neumím svoji výkonnost prodat v zápase / soutěži.

Pomůžeme vám pochopit, co se skrývá za tímto velmi častým problémem sportovců. Příčin může být opravdu mnoho, proto mentální kouč a upřímnost k sobě samému budou hlavními klíči k obratu.

Kontaktujte SMT Academy

Zní vám některé body povědomě? Ať vás trápí cokoliv, kontaktujte naši SMT ACADEMY, lídra v oblasti mentální přípravy sportovců. Naše týmy kvalifikovaných lektorů a mentálních koučů vás provedou spletitými cestami, které mají stejný cíl: dosáhnout mentálním tréninkem nejlepšího sportovního výkonu.

„Často k nám přichází sportovci nebo rodiče ve chvíli, kdy jim už problémy přerůstají přes hlavu. Nenechte situaci dojít tak daleko, platí zde zlaté pravidlo čím dříve, tím lépe.“, říká na školení pro FC Thun Petr Vališ.

Proč podstoupit Mentální trénink s SMT Academy?

Mentální trénink je klíčem k dosažení sportovních úspěchů. Přijměte výzvu a začněte pracovat na svojí mentální síle již dnes! V SMT ACADEMY víme, že mentální příprava sportovců je důležitá pro:

  • Odemčení vnitřního potenciálu
  • Udržení dlouhodobého sportovního úspěchu
  • Rozvíjení dovedností: od koncentrace, vizualizace až po sebeovládání
  • Zlepšení výkonnosti
  • Popasování se s novými výzvami
  • Podporu sportovního i osobního růstu
  • Využití metody mentálního tréninku

SMT Academy je jedinou organizací v Česku, která komplexně aplikuje zahraniční principy mentálního tréninku v praxi. Naše práce si zakládá na spojení sportovních zkušeností a kvalitního vzdělání. Společně s vlastním etickým kodexem jsme postavili koncept ve spolupráci se švýcarským systémem Kinesis Coaching.

Co vám nabízí SMT ACADEMY?

Vzdělávání SMT Academy

Jak probíhá spolupráce?

Než se společně pustíme do práce, musíme se lépe poznat.

1. V prvním kroku vám pomůžeme uvědomit si, jaká máte očekávání a co přesně potřebujete zlepšit: je to koncentrace, sebevědomí, odolnost vůči stresu nebo zvládnutí emocí? Nebo je třeba se zaměřit na cílený rozvoj? Společně se zamyslíme nad překážkami, které vám brání využít váš plný potenciál, a navrhneme vám nejvhodnější mentální tréninkové metody a další postup.

2. Nechte si poradit od sportovních mentorů nebo sportovních psychologů z SMT ACADEMY, kteří mají zkušenosti s mentální přípravou a sportovní psychologií. Budeme se vám individuálně věnovat a předáme vám cenné rady, doporučení a osvědčené postupy.

3. Společně vybereme nejefektivnější typ spolupráce, abychom využili váš plný potenciál a posunuli vás kupředu na sportovním poli.

SMT ACADEMY nabízí různé programy a zajistí vám odbornou podporu, kterou potřebujete.

Sportovní mentoři z SMT Academy

Nepodceňujte význam sportovní psychologie a mentální přípravy. Skuteční šampioni vědí, že klíčovým faktorem k úspěchu je mentální trénink. Kontaktujte SMT ACADEMY nebo jednoho z našich lektorů a investujte do svého sportovního výkonu a osobního růstu.

Spolupráce se SMT ACADEMY přináší široku škálu výhod v oblasti mentální přípravy, která má zásadní dopad na vaši výkonnost, tréninkové procesy a celkový sportovní rozvoj. Projděte si náš web nebo nás rovnou kontaktujte a získejte informace o tom, jak můžeme společně dosáhnout vašich sportovních cílů!