SMT Academy
menu

Ať se to nestane

Redakce Redakce 09.03.2020

Hokejové mužstvo jasně vede a vstupuje do poslední třetiny. Trenéři “výslovně a důrazně“ varují a upozorňují hráče, aby nepodcenili stále ještě přežívajícího soupeře. Ve svých slovech vyjmenují mnoho ohrožení a nástrah, které jasné skóre přináší. Soupeř se však vzedme ke kolektivnímu výkonu a zápas otočí. Mužstvo poražených na sebe kouká, protože trenér přece říkal, AŤ SE TO NESTANE.

A stalo se…

Co se stalo? No nic tak převratného, co bychom neznali už z dětství: NE-rozlij to. Bum! NE-znič to. Křách! Ať tě nenapadne strkat to do nosu. Hmm, fůůůj!

Mužstvo jen uposlechlo dobré rady trenéra. Soustředilo se natolik na to, co se NE-má stát, až tomu přizpůsobilo své chování na ledě. Nedělalo to, co má, ale upnulo se na to, co se Ne-má. Vždyť to říkal trenér.

Za vším hledejme orientaci naší pozornosti.

Je to tak jednoduché? Ano, je. Mozek přemýšlí v obrazech, a když mu vzkážete, že Ne-má strkat lentilku do nosu, tak to udělá právě proto, že jste svými slovy evokovali obrazovou představu v dětské hlavičce. Samotné dítě to často ani nenapadne, dokud nepřispěchá rodič s dobrou “nápovědou“.

Legrační, že?

Doporučení trenérům:

Neříkejte hráčům, co nemají dělat, protože se jisto jistě něco z toho stane; vy i hráči jste pak frustrovaní a vše je tak akorát k nasr… Komunikujte ve svých slovech to, co CHCETE, nikoli to, co NE-chcete.

Mozek už se podle toho zařídí…

https://www.smtacademy.cz/

Sdílejte článek

Facebook Twitter

Podobné články